جزئيات برنامه‌هاي هفته فرهنگی ایران در استونی

4 دی 1391 ساعت 15:13


ايراس: به همت رایزنی فرهنگی كشورمان، هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایام دهه مبارکه فجر در دانشگاه تالین در استونی برگزار مي‌شود. به گزارش ايراس به نقل از اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي؛ "امیر محمد حاجی یوسفی"، رایزن فرهنگی ایران در سوئد ضمن ديدار با "تیت لند"، رئیس دانشگاه تالین در کشور استونی،ازاین دانشگاه بازديد به عمل آورد.

دراين ديدار، "حاجی یوسفی" ضمن تاکید بر اهمیت گسترش مناسبات فرهنگی دو کشور ایران و استونی گفت: برگزاری هفته فرهنگی ایران دریچه‌ای به سوی آشنایی هر چه بیشتر نخبگان و فرهیختگان و جامعه استونی در باره فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است. وي اظهار امیدواری کرد همکاری‌های میان دانشگاه تالین و دیگر دانشگاه‌های ایران نیز در دستور کار مسئولین دانشگاه تالین قرار گیرد.

رایزن فرهنگی ايران ضمن برشمردن اهمیت افتتاح اطاق ایران در دانشگاه تالین گفت: این اطاق فرصت مناسبی را برای گسترش همکاری‌های فرهنگی-علمی دو کشور فراهم خواهد ساخت. وي افزود: رایزنی فرهنگی ايران تلاش خواهد کرد این اطاق را به اقلام فرهنگی از جمله کتاب و لوح فشرده مجهز نمايد.

رئیس دانشگاه تالین اظهار امیدواری کرد در سفر به ایران بتواند از برخی دانشگاه‌های ایران دیدار داشته باشد و تفاهم‌نامه‌های علمی-فرهنگی با آنها امضا نماید. وی گفت: در حال حاضر دانشگاه تالین با ۲۰۰ دانشگاه خارج از استونی دارای تفاهم‌نامه همکاری بوده و هر ساله تعداد ۴۰۰ دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در قالب بورس اراسموس پذیرش می‌نماید. "لند"، ضمن تاکید بر اهمیت گسترش مناسبات علمی-فرهنگی با ایران گفت: توسعه مناسبات علمی-فرهنگی دانشگاه تالین با کشورهای آسیایی از یک سو و هر چه بیشتر بین المللی کردن این دانشگاه از اهداف محوری وی در دوره ریاستش بر این دانشگاه می‌باشد.

دراين ديدار، مقررشد همزمان با برگزاری هفته فرهنگی ايران، اطاق ایران در دانشگاه تالین نیز افتتاح گردد. همچنين افزون بر سمینار بررسی روابط فرهنگی فی‌مابین، هفته فرهنگی ایران برنامه‌هایی چون نمایشگاه کتاب و پوستر، کارگاه‌های خوش‌نویسی و خط نقاشی، مینیاتور، میناکاری و هم چنین نمایش ۴ فیلم ایرانی را شامل خواهد شد.


کد خبر: 27031

آدرس مطلب: http://iras.ir/vdccsxqi.2bqm18laa2.html

ایراس
  http://iras.ir