توصيه مطلب
۱
 
شیرینی‌های خوشمزه روسی!! (بخش دوم)
 

شيريني چورچیلا
 
شيريني چورچیلا

ايراس: در تصوير زير انواع ديگري از شيرينيجات روسي به چشم ميخورد كه طبق شمارهبنديهاي صورت گرفته، به توضيح هريك از آنها ميپردازيم.


۷. اسموکوا
این شیرینی آنقدر قدیمی است که تقریباً به فراموشی سپرده شده است. البته هنوز هم در قسمتهای روستایی روسیه میتوان آن را یافت. در زمانهای قدیم اسموکوا را "سیب خشک شده بهشتی" مینامیدند. طعم اسموکوا در اصل شبیه انواع مدرن پاستیل است. اسموکوا با جوشاندن میوههایی چون سیب، آلو، به و توت که از جمله میوههای غنی از پکتین (ژلاتین گیاهی) هستند؛ تهیه میشود. جالب است که اسموکوا در لغت به معنای انجیر خشک شده بوده است. اما انجیر در آن زمان میوهای گرانقیمت و کمیاب بوده و مردمان محلی که توانایی خرید آن را نداشتهاند، از میوههای شیرین دیگر که برایشان در دسترس بود استفاده میکردند. میوهها در آب قند یا عسل جوشانده و پخته میشوند و به این ترتیب اسموکوا حاضر میشود. از آنجا که در پایان قرن هجدهم، غذاهای فرانسوی به روسیه وارد شدند، نامهای بعضی شیرینیجات و غذاهای روسی به نامهای اروپایی مشابه آنها تغییر یافت و اسموکوا نیز از آن پس به خود میوه انجیر اختصاص داده شد اما در روستاهای قدیمی هنوز هم شیرینی اسموکوا با همین نام تهیه میشود.

۸. چورچیلا
چورچیلا بیشتر در رستورانها و هتلهای ساحلی در ناحیه کراسنودار (پرجمعیتترین ناحیه در روسیه) یافته میشود زیرا دستور تهیه این شیرینی در اصل در غذاهای قفقازی ریشه دارد. اگر برای بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۴ به این منطقه سفر کردید، شانس چشیدن چورچیلا را از دست ندهید. چورچیلا از مغزهای آجیل درست میشود؛ به طوری که مغزها با نخ بسته شده و در آب انگور شیرین که با آرد تغلیظ شده است غوطهور میشود. چورچیلا به طور یقین سالمترین شیرینی سنتی روسی در میان شیرینیهای معرفی شده در این لیست است زیرا حاوی مقدار زیادی از گلوکز و فروکتوز، روغنهای گیاهی، پروتئینها، اسیدهای آلی و ویتامینها است. و البته لازم به ذکر است که در میان دوازده شیرینی سنتی روسی معرفی شده در این لیست، چورچیلا بیشترین زمان را برای آماده شدن طی میکند. هر چرچیلا باید حداقل دو هفته در معرض نور آفتاب آویزان باشد تا کاملاً خشک شود و پس از آن تا سه ماه زمان میبرد تا رسیده شود. با وجود زمان طولانی و زحمت زیادی که صرف تهیه این شیرینی میشود، اما هر کس که حتی فقط یک بار از آن چشیده باشد، میداند که ارزشش را دارد. با این که هیچگونه مواد شکلاتی و یا چیزی شبیه به آن در تهیه چورچیلا استفاده نمیشود؛ اما پس از رسیده شدن طعم شکلاتی دارد.

۹. شکلات سویا
در خاطرات کودکی روسهایی که در دوران اتحادیه جماهیر شوروی رشد کردهاند، دورهای که کمبود همه چیز احساس میشد، شکلات سویا جایگاه ویژهای دارد. حتی وقتی غذای خاصی برای خوردن وجود نداشت، شکلات سویا در دسترس بود. طعم شکلات سویا شباهت زیادی به طعم حلوا (از اصلیترین غذاهای شرقی) دارد و این شاید به دلیل وجود بادام زمینی در آن است. معروفترین شکلاتهای سویا ساخت کارخانه رات فرانت بودند. جالب توجه است که این شکلاتها که به نظر بسیار ساده میرسند حاوی کالری بسیار بالایی به مقدار ۵۱۴ کالری در هر یک گرم میباشند.

۱۰. شکلات آليونکا
شکلات آليونکا شاید خوشطعمترین شکلات در روسیه نباشد اما به طور حتم شناختهشدهترین نام تجاری در صنعت شکلاتسازی این کشور است. تولید این محصول از سال ۱۹۶۵ در جهت یک برنامه خاص غذایی سوسیالیستی، به عنوان یک طرح تولید انبوه شکلات شیر مقرون به صرفه، آغاز شد. بستهبندی و تصویر روی جلد این شکلات که برای اقشار مختلف مردم روسیه خاطرهانگیز و همواره مورد توجه ویژهی گردشگران این کشور است، طی یک مسابقه که آگهی آن در یکی از روزنامههای مسکو به چاپ رسید، انتخاب شد. تصویری که در مسابقه برنده و به عنوان طرح روی جلد این شکلات انتخاب شد، عکسی از چهره یک دختر هفت ماهه است که توسط یکی از کارکنان هنرمند کارخانه ارسال شده بود. البته بعدها شایعاتی به وجود آمد که این دختر بچه زیبا در واقع سوتلانا دختر استالین است.

۱۱. سیرنیکی (پنکیک پنیر) و اولادی (پنکیک ضخیم)
این نوع شیرینی سنتی روسی که در واقع محلی است نباید به تنهایی سرو شود زیرا طعم واقعی آن در کنار مواد سالم و مفیدی چون عسل، مربا، خامه، پوره میوه و یا شربت، احساس میشود. در تهیه این نوع پنکیکهای محلی معمولاً علاوه بر ترکیبات اولیه آنها از مواد سالمی چون پنیر محلی، تخم مرغ، آرد (که در یک تابه سرخ شده است)، هویج رنده شده، سیب، زردآلو خشک، گلابی، آجیل، کدو تنبل و کدو استفاده میشود. این نوع پنکیکها بیشتر به عنوان دسر و بعد از غذای اصلی سرو میشوند و در میان روسها بسیار پرطرفدار هستند.

۱۲. سیب پخته
به دلیل شرايط آب و هوایي سرد روسیه، زمستانهای طولانی مدت و تابستانهای کوتاه، و سرمای شدید حاکم در بیشتر قسمتهای این سرزمین در طول زمستان، بیشتر میوهها در این سرزمین کمیاب بوده و تنها در زمان کوتاهی از سال در دسترس هستند و شاید به همین دلیل است که انواع بادوامتر سیب در پخت و پز مردمان این سرزمین نقش بهسزایی دارد. در گذشتههای دور سیبهایی که در غذاهای روسی استفاده میشدند معمولاً ترش مزه بودند اما با گذشت زمان این مردمان راهحلهایی برای شیرین کردن سیب یافتند. برای مثال سیب را برای مدتی در شربتهای شیرین قرار میدهند و سپس در آن برشهایی ایجاد میکنند تا مواد شیرین به درون آن نفوذ کرده و به همین شکل سیب را میپزند. سیب پخته پس از چورچیلا سالمترین شیرینی در میان شیرینیهای سنتی روسی است. سیب پخته از آهن و پتاسیم غنی است و حتی امروزه در بسیاری از رژیمهای غذایی توسط پزشکان توصیه میشود. متخصصان تغذیه میگویند خوردن سیب پخته به طور منظم در رژیم غذایی روزانه نه تنها باعث کاهش وزن میشود؛ بلکه متابولیسم (سوخت و ساز طبیعی بدن) را افزایش داده و باعث شادابی و رفع چین و چروکهای پوست میشود.

منابع:
Sweet russian dozen; Natalia Mikhaylenko; September ۱۴, ۲۰۱۲
http://rbth.ru/articles/۲۰۱۲/۰۹/۱۲/sweet_russian_dozen_۱۸۱۹۵.html
Top ۱۲ Russian sweets; Viktor Kuzmin; August ۲۷, ۲۰۱۲
http://rbth.ru/articles/۲۰۱۲/۰۸/۲۷/top_۱۲_russian_sweets_۱۷۷۰۱.html
Churchkhela; From Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Churchkhela
Syrniki; From Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Syrniki

نويسنده: مونا بقايي، عضو شوراي فرهنگي ايراس

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 26733