توصيه مطلب
۰
 
برگزاری مراسم جشن ازدواج دانشجویی دانشجویان ایرانی در آذربایجان
 

ايراس: مراسم جشنی به مناسبت ازدواج ده زوج از دانشجویان ایرانی دانشگاههای آذربایجان در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، برگزار شد. به گزارش ايراس به نقل از اداره كل روابط عمومي و اطلاعرساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي؛ مراسم جشنی به مناسبت ازدواج ده زوج از دانشجویان ایرانی دانشگاههای آذربایجان با حضور پاکآئین سفیر ایران، اجاقنژاد نماینده ولی فقیه، نوری رایزن فرهنگی كشورمان و با همکاری باکویی رایزن علمی ایران در اوکراین، بلاروس و اروپای شرقی، انجمن علمی و فرهنگی دانشجویان باکو و حضور جمعی از روسای نمایندگیهای ایرانی مستقر در آذربایجان و همچنین تعداد زیادی از دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاههای اين كشور روز ۱۵ مهرماه در سالن پذیرایی النجه مرکزی برگزار شد.

در این مراسم، ظهیر میرزاجانی، دبیر صنفی انجمن علمی و فرهنگی دانشجویان باکو ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مسوولینی که در برپایی این جشن همکاری نمودهاند، گزارشی اجمالی از روند و نحوهی برگزاری این مراسم ارائه كرد.

محسن پاک آئین، سفیر جمهوری اسلامی ایران در باكو ضمن تبریک به دانشجویانی که ازدواج کردهاند، دانشجویان را مورد خطاب قرار داد و آنها را تشویق و ترغیب به ازدواج در سنین جوانی کرد. وي همچنين آنان را به کوشش بیشتر در عرصه علم و دانش تشویق و برای همه دانشجویان موفقیت و سلامتی آرزو کرد.

سپس گروه موسیقی و همخوانی «دختران نرگس» قطعه زیبایی با موضوع ظهور امام زمان(عج) اجرا کردند.

این مراسم با اهداي هدایایی به رسم یادبود به ۱۰ زوج دانشجو از طرف رایزنی فرهنگی ایران، سفارت كشورمان و همچنین دفتر نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان به پایان رسید.

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 31043