توصيه مطلب
۰
 
اوکراین حمله به مرزهای روسیه را تکذیب کرد
 

ادامه رویارویی اوکراین و روسیه این روزها به صورت نامحسوس و زیر پوستی با وقوع درگیری در مناطق مرزی صورت می گیرد.اگر برای رفع تنش ها اقدامات لازم انجام نشود این درگیری ها می تواند پیش در آمد یک تنش بزرگتر باشد.
اوکراین حمله به مرزهای روسیه را تکذیب کرد
 
ایراس؛ مقامات اوکراین اعلام کردند حمله به یکی از شهر های مرزی روسیه که یک کشته و دو مجروح در پی داشت، هیچ ربطی به ارتش این کشور ندارد.

به گزارش ایراس به نقل از شینهوا، وزیر امور خارجه اوکراین در بیانیه ای عنوان کرد: "خدمت گزاران اوکراینی به هیچ عنوان به دنبال تجاوز به قلمرو های سرزمینی همسایه و یا مناطق مسکونی مردم عادی نیستند."

در ادامه این بیانیه از مسکو خواسته شده تا نسبت به گلوله باران یکی از مناطق مرزی روستوف ورسیه که با لوگانسک اوکراین هم مرز است با «چشمی باز و دیدی بی طرفانه» نگاه کند و به دنبال علل آن باشد.

بیانیه وزارت امورخارجه اوکراین چند ساعت بعد از اعلام موضع مسکو نسبت به این گلوله باران صادر شد. وزارت امور خارجه روسیه در پی این حمله و کشته شدن یکی از اتباع کشورش اعلام کرد که درگیری های مرزی نشانه های ظهور یک خطر اجتناب نا پذیر است که می تواند برای هر دو کشور عواقب غیر قابل برگشت داشته باشد.

"گریگوری کاسارین" معاون وزیر امور خارجه روسیه در یک برنامه تلویزیونی زنده در این باره گفت: "این حادثه که برای شهروندان روسی حس خطر ایجاد کرده قطعا بدون عکس العمل باقی نخواهد ماند و اقدامات لازم در این مورد انجام خواهد شد."

همچنین بنا بر اعلام شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین در اثر حمله جدایی طلبان شهر دونتسک اوکراین هشت غیرنظامی کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند.

از آغاز ماه جدید میلادی و از زمانی که دولت اوکراین اقدامات نظامی را در شرق این کشور افزایش داده هر روز بر تعداد تلفات افراد نظامی و غیر نظامی افزوده می شود. پیش از این مسکو بارها و بارها از وقع یک فاجعه انسانی در اوکراین هشدار داده بود. این ادعا پس از درخواست پناهندگی ۲۰ هزار شهروند اوکراینی در روسیه همچنان پا بر جاست.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
مرجع : شینهوا
کد خبر: 36886