توصيه مطلب
۰
 
آشپزخانه ارمني
خوراك هفته: "باقلواي ارمنستان"
 

خوراك هفته: "باقلواي ارمنستان"
 

مواد لازم:
خمير فيلو: ۴۵۰ گرم
كره: يك و نيم پيمانه

مواد لازم مياني:
گردو ريز خردشده: ۴۵۰ گرم
دارچين: يك قاشق سوپخوري
پودر جوزهندي: نصف قاشق چايخوري
شكر: يك و نيم پيمانه

مواد لازم شربت:
ميخك: شش عدد
آب ليموترش: چهار قاشق سوپخوري
آب

طرز تهيه شربت:
آب، شكر و ميخك را روي حرارت قرار داده تا شكر حل شود سپس آب ليمو را افزوده و حرارت را خاموش ميكنيم.

طرز تهيه مواد مياني:
تمام مواد را در كاسهاي با هم مخلوط ميكنيم.

طرز تهيه باقلوا:
باقلواي يزد و قزوين را تقريباً همه ما ايرانيها چشيدهايم كه عمدتاً با مغزهاي بادام، پسته و عطر هل تهيه ميشوند. در ارمنستان داخل باقلوا را با گردو پر كرده و از ميخك براي عطر و طعم آن استفاده ميكنند. قالب باقلوا با ديواره كوتاه ۴۵×۳۳ را با كره چرب كرده و دو لايه خمير فيلو را در قالب پهن ميكنيم طوري كه ديواره را پوشانده و كمي از آن آويزان باشد. روي خمير را با برس كره ميماليم و دو لايه ديگر خمير پهن ميكنيم اين كار را سه بار ديگر تكرار ميكنيم تا اينكه ۱۰ لايه خمير روي هم قرار گيرد.

مواد مياني را روي خمير پاشيده و با پشت قاشق پرس ميكنيم دوباره دو لايه خمير روي آن پهن كرده و با برس كره ميماليم درست مثل طبقه زيرين كار را تكرار ميكنيم تا ۱۰ ورق تمام شود اما بر روي لايه آخر كره نميزنيم. اضافي خمير را با قيچي از اطراف گرفته و باقلوا را با چاقوي تيز به صورت لوزي ميبريم حالا باقي كره آب شده را روي باقلوا به صورت يكنواخت با قاشق ميريزيم.

باقلوا را در فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۷۵ درجه سانتيگراد به مدت ۳۰ دقيقه ميپزيم تا روي آن طلايي شود. شربت سرد را پس از خارج كردن باقلواي داغ از فر روي آن ريخته و صبر ميكنيم تا شربت كاملا جذب باقلوا شود. 

منبع: تبيان

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 25806