توصيه مطلب
۰
 
بهترین مکان برای سرمایه گذاران هندی کجاست
 

آمار جدید وزارت بازرگانی و صنایع انگلیس نشان می دهد که هند یکی از بزرگترین سرمایه گذاران خارجی حاضر در بریتانیا محسوب می شود.
بهترین مکان برای سرمایه گذاران هندی کجاست
 
ایراس؛ در سال مالی ۲۰۱۳-۲۰۱۴ هند با حضور در ۷۴ پروژه در حال اجرا در شهرهای مختلف انگلیس تبدیل به هفتمین سرمایه گذار بزرگ خارجی حاضر در بریتانیا شد. از دهه ۱۹۸۰ میلادی تا کنون که وزارت بازرگانی انگلیس اقدام به انتشار جزئیات سرمایه گذاری های خارجی در بریتانیا می کند، این بیشترین حضور سرمایه گذاران هندی در این کشور اروپایی محسوب می شود.

"لرد ایان لیوینگستون" وزیر بازرگارنی انگلیس در رابطه با سرمایه گذرای های خارجی انجام شده در این کشور گفت: "به موجب سرمایه گذاری های خارجی ۶۶ هزار و ۳۹۰ شغل جدید در کشور بوجود آمد که این رقم از سال ۲۰۰۱ میلادی تا کنون بالاترین میزان ایجاد فرصت های شغلی جدید توسط سرمایه گذاری های خارجی محسوب می شود."

البته در این میان آمریکا با حضور در بیش از ۵۰۰ پروژه، بزرگترین سرمایه گذار خارجی حاضر در چین محسوب می شود.

حضور گسترده سرمایه گذاران هندی در انگلیس در حالی است که بریتانیا برای دوره ای طولانی به عنوان یک قدرت استعمارگر در هند حضور داشت و مردم این کشور آسیایی با انجام مبارزات و متحمل شدن سختی های فراوان توانستند استقلال خود را از انگلیس کسب کنند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت دارایی انگلیس، این کشور در میان سایر کشورهای اروپایی بهترین مکان برای حضور سرمایه گذاران خارجی بویژه اتباع هندی محسوب می شود. انگلیس برای آنکه بتواند از این سرمایه گذاری ها بهره مند شود سیاست های پذیرش مهاجر از کشورهایی همچون هند و پاکستان را نیز تغییر داده و امروز بخش زیادی از مهاجران حاضر در بریتانیا را اتباع هندی و پاکستانی تشکیل می دهند.

گسترش روابط اقتصادی انگلیس با هند که یکی از سه اقتصاد بزرگ و رو به رشد آسیا محسوب می شود می تواند لندن را در پایان دادن به بحران اقتصادی که چند سالی است بریتانیا را سردرگم کرده کمک کند.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36985