توصيه مطلب
۰
 
تهدید آمریکا به اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه
 

گزینه اعمال تحریم های بیشتر از سوی آمریکا علیه روسیه همچنان روی میز است. اگرچه هزینه اعمال این تحریم ها دو جانبه است اما دولت آمریکا اعلام کرده که آمادگی پرداخت این هزینه ها را دارد.
تهدید آمریکا به اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه
 
ایرس؛ آمریکا تهدید کرد که اگر روسیه روش خود را نسبت به حمایت از شورشیان شرق اوکراین تغییر ندهد خیلی زود با تحریم های بیشتری رو به رو خواهد شد. 

به گزارش ایراس به نقل از شینهوا، "ویکتوریا نولاند" معاون وزیر امورخارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا در آخرین جلسه مجلس سنا پیرامون بررسی بحران اوکراین گفت: "در صورتی که روسیه تصمیم قاطعی برای تغییر موضع خود نسبت به بحران اوکراین نگیرد و از حمایتش نسبت به جدایی طلبان شرق این کشور دست نکشد، دولت آمریکا آماده است تا تحریم های جدیدی علیه روسیه وضع کند." 

نولاند در ادامه از بحث و گفت و گو با شرکای اروپایی برای تصمیم گیری در مورد «زمان مناسب جهت اعمال رسمی تحریم ها علیه روسیه» خبر داد. نتیجه این مذاکرات در آخرین نشست سران اروپا قبل از شروع تعطیلات تابستانی در تاریخ ۱۶ جولای اعلام خواهد شد. 

معاون وزیر امورخارجه آمریکا در این جلسه در مورد موضع اوباما نسبت به تحریم ها گفت: "هدف اصلی دولت آمریکا این است که با همکاری همتایان خود در اروپا دست به اقدامات موثر بزند، وگرنه در صورت لزوم آمریکا آمادگی آن را دارد تا به روش خود با این قضیه برخورد کند."
 
"باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا و همتای فرانسوی خود یعنی "فرانسوا اولاند" روز دوشنبه ۷ جولای حمایت خود را از برقراری آتش بس همه جانبه میان دولت و جدایی طلب های شرق اوکراین اعلام کردند. با این حال علی رغم بر قراری آتش بس میان شورشیان ضد دولت و ارتش اوکراین مبارزه میان این دو گروه ادامه دارد و هر دو طرف هزینه ها و تلفات سنگینی را پرداخت کرده اند. 

برخی از سناتورهای آمریکا از شیوه اتخاذ موضع اوباما ناراضی هستند و برخی دیگر این تهدید ها را تهدید های توخالی و ناامید کننده می دانند. "باب کراکر" یکی از اعضای بلند پایه کمیته روابط خارجی مجلس سنا در این باره گفت: "من فکر می کنم کشور ما در همه زمینه ها به صورت یک ببر کاغذی رفتار می کند. در حالی که دیگر کشورها بی توجه به تهدید های بی ثمر ما راه خودشان را می روند. این موضوع می تواند در بلند مدت صدمات جبران ناپذیری به کشور ما وارد کند."
 
در مقابل روسیه تمامی اتهامات مطرح شده از سوی آمریکا را رد کرد و اتهام تامین اسلحه برای شورشیان شرق اوکراین را که از سوی غرب مطرح شده بود «اتهامی بی شرمانه» خواند. 


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
مرجع : شینهوا
کد خبر: 36822