توصيه مطلب
۰
 
دور جديد همكاري‌هاي دوجانبه ازبكستان و فرانسه
 

ايراس: دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه ازبکستان اعلام کرد که «عبدالعزیز کاملاف» وزیر امور خارجه این کشور که در رأس یک هیئت سیاسی و اقتصادی وارد پاریس پایتخت فرانسه شد و امروز با "لاران فابیوس" همتای فرانسوی خود ملاقات کرد. به گزارش ايراس به نقل از فارس؛   ضمن این ملاقات همکاریهای دوجانبه، دورنمای روابط سیاسی، دیپلماتیک، اقتصادی، سرمایهگذاری و فرهنگی بین ۲ کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این گزارش حاکی است که در این ملاقات به تقویت همکاریهای متقابل میان جوامع اقتصادی ۲ کشور و اجرایی کردن طرحهای مشترک در زمینههای مختلف از جمله انرژی، تولید مواد شیمیایی و پتروشیمی، داروسازی و ... تأکید شد. وزرای امور خارجه ازبکستان و فرانسه همچنین مسائل بینالمللی و منطقهای از جمله اوضاع افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

در جریان این ملاقات وزیر امور خارجه ازبکستان از همتای فرانسوی خود خواست تا به ازبکستان سفر کند. در این سفر وزیر امور خارجه ازبکستان با نمایندگان تعدادی از وزارتخانههای فرانسه دیدار و گفت وگو کرد.

کاملاف همچنین با سناتور "آندری دیولی" رئیس گروه دوستی بین پارلمانی فرانسه و آسیای مرکزی و "تیری دی مانبیال" رئیس مؤسسه روابط بینالمللی فرانسه ملاقات کرد و مسائل توسعه مناسبات بین ۲ کشور ازبکستان و فرانسه را مورد بحث و بررسی قرار داد. در این سفر همچنین توافقنامههای همکاری بین آکادمی مدیریت عموم ازبکستان و مدرسه عالی دولتداری فرانسه به امضا رسید.

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 26300