توصيه مطلب
۰
 
هفته آینده صورت می پذیرد؛
ملاقات پوتین با اولاند در پاریس
 

در صورتی که تماس و گفتگوهای دو یا چند جانبه ای میان روسیه و طرف های غربی انجام پذیرد، به منزله نخستین اقدامات در جهت انجام گفتگو میان روسیه و غرب از آغاز بحران اوکراین می باشد که علاوه بر تأثیر مستقیم بر وضعیت سیاسی این کشور اثرات غیر قابل انکاری بر روابط آتی مسکو و غرب خواهد داشت.
ملاقات پوتین با اولاند در پاریس
 

ایراس؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هفته آینده با فرانسوا اولاند همتای فرانسوی اش دیدار و در باب بحران اوکراین رایزنی خواهد کرد.
ریانووستی با اعلام این خبر از قول دستیار رئیس جمهور روسیه افزود، پوتین روز پنجم ماه ژوئن طی ملاقاتی غیر رسمی با اولاند دیدار خواهد کرد. همچنین شرکت رئیس جمهور روسیه در جشن هفتادمین سالگرد فرود نیروهای متفقین در نرماندی، در خلال جنگ دوم جهانی، در منطقه شمال فرانسه نیز محتمل است؛ اگرچه دستیار وی ملاقات پوتین با رهبران اروپایی از رهگذر این مراسم را برنامه ریزی نشده و تصادفی خوانده است. 

علاوه بر اولاند، باراک اوباما، آنگلا مرکل و ملکه الیزابت دوم نیز در این مراسم شرکت خواهند داشت و همین امر، یعنی حضور رهبران اروپایی در فرانسه احتمال بروز گفتگوهایی میان روسیه و سایر بازیگران پیش گفته را افزایش می دهد. گرچه دستیار پوتین امکان انجام تماس های چند جانبه را ضعیف ارزیابی کرده است. 

از سوی دیگر وزارت امور خارجه آمریکا نیز انجام مذاکرات و تماس با روسیه در مراسم مذکور در خلال بحران اوکراین را رد کرده است. 

قطع نظر از اتخاذ مواضع رسمی از سوی مقامات کشورهای شرکت کننده در مراسم مذکور؛ در صورتی که تماس و گفتگوهای دو یا چند جانبه ای میان روسیه و طرف های غربی انجام پذیرد، به منزله نخستین اقدامات در جهت انجام گفتگو میان روسیه و غرب از آغاز بحران اوکراین بوده، که علاوه بر تأثیر مستقیم بر وضعیت سیاسی این کشور اثرات غیر قابل انکاری بر روابط آتی مسکو و غرب خواهد داشت.
 

تحریریه ایراس/

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36111