توصيه مطلب
۰
 
رونمایی از کتاب «سمرقند در شعر و ادب فارسی»
 

رونمایی از کتاب «سمرقند در شعر و ادب فارسی»
 

ايراس؛ کتاب «سمرقند در شعر و ادب فارسی» در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.

به گزارش ايراس، کتاب «سمرقند در شعر و ادبی فارسی» توسط "محمد حسن عابدینی" نویسنده این اثر و جمعی از اعضای موسسه فرهنگی اکو در سالن بخش بین الملل بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.

نویسنده کتاب «سمرقند در شعر و ادب فارسی» در رابطه با روند انتشار این کتاب گفت: "از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۶به عنوان رایزن فرهنگی ایران در ازبکستان حضور داشته ام که این کتاب را به مناسبت ۲۷۵۰ سالگی سمرقند تهیه و تدوین کرده ام. این کتاب به مدت ۵ سال در انتظار چاپ ماند و در سال ۹۲ به چاب رسید که این نشان دهنده مظلومیت بخش کتاب است."

رایزن فرهنگی پیشین ایران در ازبکستان در رابطه با فعالیت های فرهنگی این دو کشور گفت: "جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آسیای مرکزی بیشترین مشترکات را دارد که ویژگي این تشابهات به خوبی در ازبکستان دیده می شود."

عابدینی در خصوص محتوای کتاب «سمرقند در شعر و ادب فارسی» گفت: "این کتاب به توصیف آب و هوا، مردم، فرهنگ، مفاخر فرهنگی و ادبیات عامیانه پرداخته است. همچنین زندگی شاعران فارسی گوی ایران، تاجیکستان و افغانستان مورد بررسی قرار گرفته است."

لازم به ذکر است کتاب «سمرقند در شعر و ادب فارسی» به نویسندگی محمدحسن عابديني در غرفه موسسه فرهنگی اکو بخش بین الملل بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به فروش می رسد.

پايان خبر/

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 35545