توصيه مطلب
۰
 
سفر غیر منتظره وزیر دفاع آلمان به افغانستان
 

سفر غیر منتظره وزیر دفاع آلمان به افغانستان
 
ایراس؛ وزیر دفاع آلمان امروز (چهارشنبه) در یک سفر از پیش اعلام نشده به منظور دیدار با نظامیان آلمانی و گفت وگو با مقامهای افغان، وارد افغانستان شد.

"اورسولا فون دیرئین" وزیر دفاع آلمان صبح امروز چهارشنبه با سفر به افغانستان مستقیما به شهر مزارشریف رفت تا با سربازان آلمانی مستقر در این منطقه دیدار کند.

هدف از سفر وزیر دفاع آلمان به افغانستان دیدار با نظامیان آلمانی و گفت وگو با مقامهای افغان اعلام شده است.

خبرگزاری جمهور افغانستان اعلام کرد که خانم دیرئین پس از دیدار با نیروهای المانی در شمال افغانستان به کابل سفر خواهد کرد تا با شماری از مقام های دولتی افغانستان گفت وگو کند.

این برای دومین بار است که وزیر دفاع آلمان از زمانی که به این مقام رسیده به افغانستان سفر کرده است.

خانم دیرئین پیش از این پس از برگزیده شدن به سمت وزیر دفاع آلمان به افغانستان سفر کرد.

وزیر دفاع المان در حالی وارد افغانستان شده که ماموریت نیروهای خارجی قرار است در پایان سال جاری میلادی پایان یابد.

نیروهای آلمانی که در قالب نیروهای ناتو در افغانستان حضور دارند، در آستانه خروج کامل این نیروها، حضور نظامی خود را در افغانستان کاهش داده اند.

گفته می شود با خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان، فقط بخشی از این نیروها بر اساس توافقات، در افغانستان باقی خواهند ماند و ماموریت آنان از رزمی به آموزشی تغییر می کند.

حضور نیروهای خارجی وابسته به امضای پیمان امنیتی میان افغانستان و آمریکا شده است که از سال ها قبل تا کنون بر سر امضای این پیمان، تنش هایی میان کابل و واشنگتن به وجود آمده است.

نیروهای بین المللی به رهبری امریکا گفته اند که با امضا نشدن پیمان امنیتی به طور کامل از افغانستان خارج خواهند شد.

حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان تا کنون این پیمان را امضا نکرده و واشنگتن منتظر است تا یکی از دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری به قدرت برسد تا این پیمان از سوی یکی از آنان امضا شود.

عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمد زی، دو نامزد ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده اند در صورتی که به قدرت برسند، پیمان امنیتی میان افغانستان و امریکا را امضا می کنند.

پایان خبر/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 37003