توصيه مطلب
۰
 
شرکت ازبکستان در اولین انجمن گازی کشورهای آسیای مرکزی
 

ازبکستان در جایگاه سومین کشور دارنده ذخایر گاز در میان کشورهای آسیای در اولین نشست انجمن گازی کشورهای آسیای مرکزی شرکت خواهد کرد.
شرکت ازبکستان در اولین انجمن گازی کشورهای آسیای مرکزی
 
ایراس؛ یک گروه از اعضای بلند پایه کشور ازبکستان در اولین نشست انجمن گازی کشورهای آسیای مرکزی که در تاریخ ۲۵ ژوئن در آلماتی قزاقستان برگزار می شود شرکت می کنند.

به گزارش ایراس به نقل از ترند، هدف از این نشست انجام بحث و تبادل نظر در مورد مشکلات و چشم انداز در حوزه های تولید، پردازش و توزیع گاز در کشورهای قزاقستان،ترکمنستان،ازبکستان و قرقیزستان است.

کشور ازبکستان پس از روسیه و ترکمنستان سومین کشور تولید کننده گاز در میان کشورهای منطقه است که هر سال بخش قابل توجهی از آن به خارج از کشور صادر می کند.

شرکت ملی «ازبک نفت و گاز» انحصار تولید نفت و گاز ازبکستان را در دست دارد. ظرفیت این شرکت، تولید سالانه ۷۰ میلیاردمتر مکعب گاز و هشت میلیون تن نفت است.

دیگر موضوعات نشست انجمن گازی کشورهای آسیای مرکزی عبارتند از: استراتژی های گاز در کشورهای آسیای مرکزی، پتانسیل منابع آسیای مرکزی، جایگاه آسیای مرکزی در بازار گاز اروپا، نقش چین در اجرای استراتژی های گاز در آسیای مرکزی، خطوط لوله گاز و پروژه های پردازش گاز از ازبکستان، ترکمنستان و قزاقستان.

این انجمن علاوه بر کشور های آسیای مرکزی می تواند نمایندگانی از صنعت گاز کشورهایی چون آذربایجان، ایران،چین، روسیه،هند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برای همکاری به عضویت بپذیرد.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
مرجع : ترند
کد خبر: 36536