توصيه مطلب
۰
 
گفتگوی ایران و روسیه در زمینه محصولات کشاورزی
 

دکتر "مهدی سنایی" سفیر ایران در روسیه و رئیس موسسه مطالعات ایران و اوراسیا ردر صفحه فیسبوک خود از سفر امروز وزیر کشاورزی کشورمان به روسیه و برنامه های آنها خبر داد.
گفتگوی ایران و روسیه در زمینه محصولات کشاورزی
 
ایراس؛ "محمود حجتی" وزیر کشاورزی امروز سه شنبه به همراه چند تن از معاونین و مدیران وزارت کشاورزی و همچنین مدیران عامل پانزده شرکت فعال در عرصه محصولات کشاورزی به دعوت "نیکولای فیودرف" وزیر کشاورزی روسیه  وارد مسکو می شود.

دیدار با وزیر کشاورزی روسیه، ملاقات با چند استاندار مناطق روسیه، بازدید و حضور در دو نمایشگاه "پاییز طلایی " و "آگرا اینوتک"در زمینه انواع محصولات کشاورزی و همچنین گفتگوها و دیدارهای متفاوت با وارد کنندگان و توزیع کنندگان اصلی مواد کشاورزی و خوراکی به روسیه از جمله برنامه های هیئت ایرانی است.

با منع واردات انواع میوه، تره بار و مواد غذایی اروپایی و آمریکایی از سوی روسیه، این کشور قصد دارد خلا ایجاد شده را با واردات از کشورهای آسیایی از جمله ایران جبران نماید و به این ترتیب برای صادرکنندگان ایرانی فرصتی بسیار مناسب پدید آمده است که روابط دو کشور را در این زمینه تقویت نمایند. 

افزایش صادرات این نوع محصولات از ایران به روسیه از جمله محورهایی بود که در گفتگوی روسای جمهور دو کشور نیز که هفته پیش در آستاراخان برگزار شد مطرح گردید. حجم محدودی از برخی محصولات مانند خیار، سیب، فلفل، گوجه، کیوی و سبزیجات و خرما و پسته هم اکنون نیز از ایران به روسیه صادر می شود، اما در شرایط حاضر امکان افزایش صادرات اینگونه کالاها در کنار برخی تولیدات گوشتی و غذایی و لبنی تا ده ها برابر وجود دارد.

منبع: فیسبوک دکتر مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه؛

پایان متن/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 37076