توصيه مطلب
۰
 
سرکیسیان در قتل عام مردم جمهوری آذربایجان مشارکت داشت!
 


ايراس: رئیس مجلس ترکیه در مراسم سالگرد وفات حیدر علی اف رئیس جمهور پیشین جمهوری آذربایجان سرژ سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان را به مشارکت در قتل عام مردم جمهوری آذربایجان در سال 1992 متهم کرد. به گزارش ايراس به نقل از فارس؛ جمیل چیچک رئیس مجلس ترکیه در مراسم یادبودی که به مناسبت هشتمین سال وفات حیدر علی اف رئیس جمهور پیشین جمهوری آذربایجان در محل سفارت این جمهوری در شهر آنکارا برگزار شده بود، سرژ سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان را به مشارکت در قتل عام مردم خواجه علی جمهوری آذربایجان در سال 1992 متهم کرد.
چیچک گفت سرکیسیان رئیس جمهور فعلی ارمنستان که در فاصله سال های 1991 الی 1994 در راس ارتش قره باغ کوهستانی قرار داشت، شخصا در این قتل عام مشارکت داشته و در جنگ قره باغ سربازان ارمنی را فرماندهی کرده است. وی یادآور شد که سرکیسیان در مورد قتل عام مردم خواجه علی جمهوری آذربایجان گفته است که قبل از ماجرای خواجه علی آذری ها فکر می کردند که ما شوخی می کنیم و ارامنه بر روی غیرنظامیان دست بلند نمی کنند، اما ما توانستیم این تفکر را بشکنیم و ماجرا از این عبارت است.
رئیس مجلس ترکیه در این مراسم بار دیگر تاکید کرد تا زمانی که اشغال قره باغ خاتمه نیابد، امکان برقراری روابط دیپلماتیک بین ترکیه و ارمنستان وجود ندارد و ترکیه تمامی تلاش خود را برای دفاع از منافع مردم آذربایجان در منطقه کوهستانی قره باغ و حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان بکار خواهند برد. وی افزود مناقشه قره باغ کماکان تهدیدی جدی علیه صلح و ثبات در منطقه قفقاز است.
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 21127