توصيه مطلب
۰
 
خواست تاشکند برای جذبه سرمایه عربستان و کویت
 

ايراس: یک هیئت بلند رتبه از کشورهای عربستان و کویت پس از ورود به فرودگاه بینالمللی تاشکند با نمایندگان وزارتخانهها و ادارههای ذیربط این کشور دیدار و ملاقات کرد.

به گزارش ايراس به نقل از فارس؛ در همین حال، هیئت عربی در ملاقات با مقامات ازبکی مسائل مربوط به جزئیات سرمایهگذاری در اقتصاد و طرحهای جدید ازبکستان را بررسی کردند. در این نشست نمایندگان بانک توسعه اسلامی، صندوق توسعه سعودی، صندوق توسعه اقتصادی کشورهای عربی کویت و صندوق توسعه بینالمللی اوپک حضور داشتند.

هیئت هماهنگساز کشورهای عربی ضمن این نشست روند خصوصیسازی تدریجی و اصلاحات اقتصادی، توسعه پویا، تجارت کوچک و کارآفرینی خصوصی در ازبکستان را موفقیتآمیز ارزیابی کرد. "احمدمحمد علیالمدنی" رئیس بانک توسعه اسلامی ضمن سخنانی در این نشست گفت: ما مطمئن هستیم که این مذاکرات و اسناد امضا شده، متقابلا سودمند بوده و تلاش خواهیم کرد تا همکاریهای خود را در این زمینه تقویت بخشیم.

طرفها در این نشست از دورنمای همکاریهای موفقآمیز میان ازبکستان و کشورهای عربی در زمینه کشاورزی، آموزشوپرورش، بهداشت، آبو برق، مواد شیمیایی، انرژی، سوخت، مصالح ساختمانی و متالوژی، اظهار خرسندی کردند.

در پایان این نشست، چند سند میان وزارتخانههای ذیربط، ادارهها و شرکتهای ازبکی و موسسات کشورهای عربستان و کویت به امضا رسید.

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 26519