توصيه مطلب
۱
 
آشپزخانه آذربایجانی
خوراك هفته: "قطاب سبزی"
 

خوراك هفته: "قطاب سبزی"
 
پیشینه تاریخی، آداب و سنن مشترک و اشتراکات فرهنگی جمهوری آذربایجان با ایران سبب ایجاد وجوه مشترک در آداب غذایی و غذاهای سنتی دو کشور شده است. یکی از غذاهای رایج در جمهوری آذربایجان کوتاب/خوتاب یا همان قطاب میباشد که در انواع مختلف طبخ و سرو میگردد.

مواد لازم جهت تهیه خمیر قطاب:
آرد گندم: به میزان لازم
تخم مرغ: ۱ عدد
ماست: ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری
آب: به میزان لازم
نمک: به میزان لازم

مواد لازم جهت تهیه چاشنی:
سبزیجات مختلف از قبیل ترشک، گشنیز، شوید و پیازچه
تخم مرغ: ۱ عدد
ماست: ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری
پیاز: به میزان دلخواه
نمک، فلفل: به میزان دلخواه
آبلیمو: (در صورتیکه از سبزی ترشک استفاده نشود)

پیاز را خرد کرده و تفت میدهیم تا زمانیکه طلایی رنگ شود. سبزیجات را پس از شستشو و آبکشی، خرد میکنیم و روی آنها نمک میپاشیم. توجه داشته باشید که درصورت استفاده بیش از حد نمک، سبزیجات آب خود را از دست داده و بدین ترتیب قطاب، آبدار و نمدار به نظر میرسد. پیاز سرخ شده را به سبزیجاتی که خرد کردهایم اضافه مینماییم. یک عدد تخم مرغ و یک تا دو قاشق غذا خوری ماست را به مخلوط اضافه کرده و به آرامی به هم میزنیم.

برای تهیه خمیر، آرد را با تخم مرغ، آب، ماست و نمک مخلوط مینماییم. خمیر نباید به دست بچسبد. باید بتوان آن را به راحتی به صورت رول درآورد. خمیر را پس از آماده شدن، به صورت گلولههای کوچک در میآوریم؛ برخلاف قطاب گوشت که در آن یک گلوله بزرگ خمیر را با کارد به قطعات کوچکتر تقسیم میکنیم. اندازه قطاب سبزی از قطاب گوشت بزرگتر میباشد. گلوله خمیری را با آرد و وردنه باز میکنیم. پهنای خمیر باز شده حدوداً ۲۷ سانتی متر میباشد. پس از باز کردن خمیر، لایهی نازکی از چاشنی سبزیجات درون آن میگذاریم. سپس خمیر را تا کرده و دو لبه آن را به هم میچسبانیم. حال باید قطابها را برای پخته شدن روی ساج قرار دهیم. ساج ورقه فلزی ضخیمی است که در پخت نان از آن استفاده میشود، به جای آن میتوان از پشت یک تابه که روی حرارت قرار گرفته شده استفاده کرد. قطاب را معمولا به صورت داغ و تازه سرو میکنند. در کنار آن میتوان از کره و ماست نیز استفاده کرد.

منبع: "آشپزخانه آذربایجانی"، وب سایت شخصی گلی جهانگیر
http://azerifood.com

ترجمه و تنظیم: مرضیه حیدری، عضو شورای فرهنگی ایراس
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 25601