توصيه مطلب
۰
 
هشدار دالیا درباره میهن پرستی تعصبی
 

ماه جولای در لیتوانی همواره زمانی برای فستیوال های رقص و آواز بوده اما تابستان امسال برای "دالیا گریبائوس کایت" رئیس جمهور این کشور حکایت دیگری دارد چون او نگران تفکر میهمن پرستی افراطی است که در مرزهای شرقی این کشور جریان دارد.
هشدار دالیا درباره میهن پرستی تعصبی
 
ایراس؛ بحران اوکراین و جدا شدن شبه جزیره کریمه از این کشور بهانه ای شده تا همسایگان روسیه از قزاقستان در جنوب گرفته تا کشورهای حوزه بالتیک در شمال همگی نگران اقدامات مسکو باشند.

در همین رابطه "دالیا گریبائوس کایت" رئیس جمهور لیتوانی، که مجددا برای پست ریاست جمهوری انتخاب شده با بزرگ نمایی در مورد رویکرد روس ها در خصوص اوکراین می گوید: هم اکنون ما شاهد اقدامات توسعه طلبانه، رفتار تهاجمی، تبلیغات تهاجمی، جنگ غیر رسمی و به عبارت دیگر میهمن پرستی افراطی هستیم.

وی در ادامه گفت: در پس حمایت های روسیه از جدائی طلبان اوکراین ایده میهمن پرستی افراطی نهفته است. تشکیل روسیه بزرگ بر اساس ایده های میهمن پرستان افراطی تا حد زیادی بستگی به افرادی خاص دارد که اکنون این افراد در حال گسترش ایده خود هستند. از همین رو من معتقدم که این جریان در چند سال آینده به پایان نمی رسد چون تا حد زیادی به شخص "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه، بستگی دارد.

به گزارش ایراس بخشی از نگرانی کشورهای همسایه روسیه از تحرکات مسکو به دلیل تبلیغات منفی است که کشورهای غربی بویژه آمریکا علیه کرملین به راه انداخته اند. هدف واشنگتن از دامن زدن به ترس همسایگان روسیه از اقدامات مسکو، تضمین حضور خود در منطقه است.

شنیدن سخنانی درباره هراس از اقدامات روسیه از زبان فردی که به بانوی آهنین شهرت دارد نشان می دهد که غرب تا حدود زیادی در برنامه خود موفق بوده است. بدون شک هر چه روابط روسیه با همسایگانش ملتهب تر باشد فضا برای حضور و مداخله کشورهای خارجی همچون آمریکا در امور منطقه بازتر خواهد بود.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36799