توصيه مطلب
۰
 
کردهای جمهوری آذربایجان یک نامزد در انتخابات ریاست‌جمهوری دارند
 

ايراس: طاهر سلیمانف، یکی از کاندیداهای ریاستجمهوری آذربایجان است که از جانب اقلیت کرد این کشور کاندیدا شده و اعلام کرده هدفش انرژی بخشیدن به جامعه کوچک کردهای آذربایجان و جهان است.

به گزارش ايراس به نقل از ايسنا؛ طاهر سلیمانف ۵۹ ساله در جمهوری آذربایجان متولد و بزرگ شده و در جمع ۲۱ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان تنها کاندیدای کرد است. وی میگوید: اغلب کردهای آذربایجان دیگر خود را کرد نمیدانند.هدف اصلی من انرژی دادن به جامعه کردهای جمهوری آذربایجان و همین طور کردهای سراسر جهان است.

سلیمانف از دولت منطقه خودمختار کردستان عراق خواسته است با ایجاد روابط با دولت جمهوری آذربایجان از کردهای آذری حمایت کند. وی میگوید: این اقدام دولت منطقه خودمختار کردستان عراق تنها به نفع جامعه کردهای آذربایجانی نیست بلکه به نفع کردهای سراسر جهان خواهد بود.

سلیمانف برآورد کرده تعداد کردهای آذربایجان به یک میلیون نفر میرسد. این در حالی است که آمار رسمی نشان میدهد تنها ۱۳ هزار کرد در این کشور هستند. سلیمانف که معلم و خبرنگار یک مجله وابسته به دولت جمهوری آذربایجان است، تصریح کرد که الهام علیاف، رئیس جمهوری فعلی آذربایجان دارای اصالت کرد از روستای دیار بکر ترکیه است.

وی خاطرنشان ساخت: کردهای منطقه قفقاز در گذشته به دلیل مهاجرتهای اجباری سختیهای باور نکردنی تحمل کردهاند. سلیمانف اعتقاد دارد پتانسیل پیروزی در انتخابات ریاستجمهوری را دارد. وی اظهار داشت: من نزد جامعه کردهای آذربایجان کاملا شناخته شده هستم و آنها کاملا از کاندیداتوری من حمایت میکنند.

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 30939