توصيه مطلب
۰
 
نام وزیر کشور اوکراین در لیست افراد تحت تعقیب
 

حساس شدن روابط روسیه و اوکراین روسیه را وا داشته تا با جمع آوری مدرک به دنبال گرفتن حکم جلب وزیر کشور اوکراین باشد و نام او را وارد لیست افراد تحت تعقیب بین المللی کند.
نام وزیر کشور اوکراین در لیست افراد تحت تعقیب
 
ایراس؛کمیته تحقیقات روسیه به دنبال آن است تا نام "آرسن آواکوف" وزیر کشور و "ایگور کلومویسکی" فرماندار ناحیه دینپروپروفسک اوکراین را وارد لیست افراد تحت تعقیب بین المللی کند.

به گزارش ایراس به نقل از ایتارتاس، "ولادیمیر مارکین" سخنگوی کمیته تحقیقات روسیه در این باره گفت: "اتهام این دو نفر استفاده از تهیه سلاح های سنگین در درگیری هایی است که جان افراد غیر نظامی بسیاری را گرفته است. وارد شدن نام آواکوف و کلومویسکی به لیست افراد تحت تعقیب بین المللی فعالیت هایشان را در کشورهای عضو پلیس بین الملل (اینترپل) محدود خواهد کرد."

به گفته مارکین بیش از ۴۰ محقق این تحقیق را با مشاهده افراد ساکن در بریانسک، کورسک و مناطق جنوبی روستوف روسیه انجام داده اند. از مجموع دو هزار و ۴۰۰ شاهد عینی در این مناطق هزار و ۴۷۰ نفر از آنها در عملیاتی که این افراد در تهیه مهمات و صدور دستور حمله آن نقش داشتند زخمی شده اند.

سخنگوی کمیته تحقیقات روسیه از احتمال افزایش پیدا کردن نام افراد در نتیجه گسترش این تحقیق خبرداد. وزیر کشور اوکراین و فرماندار دینپروپروفسک علاوه بر استفاده از سلاح های ممنوع، در زمینه قتل، آدم ربایی و عدم تامین امنیت خبرنگاران در این کشور نیز مورد اتهام قرار گرفته اند.

چندی پیش دو تبعه روس که متعلق به تیم خبرنگاران شبکه تلویزیون روسیه بودند در اثر انفجار خمپاره جان خود را از دست دادند. "ایگور کورنیکول" و "آنتون وولوشین" که صدابردار و گزارشگر تیم شبکه تلویزیون روسیه بودند در اثر جراجات ناشی از انفجار خمپاره در نزدیکی شهر لوهانسک کشته شدند. کشته شدن این دو خبرنگار حساسیت روابط میان روسیه و اوکراین را بیشتر کرده است.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایتارتاس
کد خبر: 36582