توصيه مطلب
۰
 
آنکارا در فکر مشتریان جدید
بوسنی و ترکیه در اندیشه افزایش روابط
 

"وجکسلاو بوندا" نخست وزیر بوسنی و هرزگوین، روز دوشنبه 3 فوریه وارد استانبول شد و در دیدار با مقامات این شهر بر لزوم افزایش مناسبات سارایوو-آنکارا تاکید کرد.
"وجکسلاو بوندا" نخست وزیر بوسنی و هرزگوین
 
"وجکسلاو بوندا" نخست وزیر بوسنی و هرزگوین
ایراس؛ بوسنی و هرزگوین که در حال بازسازی خرابی های جنگ بالکان بوده و تلاش می کند تا اوضاع اقتصادی خود را نیز سر و سامان بدهد، سعی در جذب شریکان تجاری قدرتمند دارد. در همین راستا "وجکسلاور بوندا" دیروز دوشنبه به ترکیه سفر کرد و در ابتدا به استانبول که به نوعی مرکز اقتصادی این کشور محسوب می شود وارد شد.

مهمترین بخش از دیدارهای نخست وزیر بوسنی در استانبول مربوط به نشست مشترک با "بخش اقتصادی استانبول" بود که در گفتگوهای انجام شده بر لزوم گسترش مناسبات دو کشور در بخش های گردشگری، زیر ساخت ها و مبادلات تجاری تاکید شد. نخست وزیر بوسنی با اشاره به تلاش های این کشور برای بازسازی و ارتقاء جایگاه خود خواستار افزایش مناسبات سارایوو با آنکارا شد.

افزایش مناسبات بوسنی و ترکیه با توجه به اینکه هر دو کشور مسلمان هستند می تواند نوید بخش گسترش مناسبات کشورهای اسلامی در جهان شود. علاوه بر آن در حالی که صربستان و کرواسی ارتباطات خود را با اتحادیه اروپا افزایش داده و حتی چراغ سبز بروکسل برای حضور در جمع اعضای اتحایه را نیز دریافت کرده اند، بوسنی و هرزگوین به عنوان یکی دیگر از کشورهای استقلال یافته از یوگسلاوی سابق، نیازمند گسترش مناسبات خود با جامعه جهانی است و در میان موارد متعدد، کشورهای مسلمان می توانند بهترین گزینه برای سارایوو محسوب شوند. 


پایان متن/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 33710