توصيه مطلب
۰
 
به دنبال جنایات اسراییل در غزه؛
اردوغان مدال های اسرائیل را پس دهد
 

به دنبال جنایات های صهیونیست ها در غزه یک نماینده مجلس ترکیه از اردوغان خواست تا مدال هایی که از لابی صهیونیست ها دریافت نموده است را پس دهد.
اردوغان مدال های اسرائیل را پس دهد
 
ایراس؛ "تانژو اوزجان" نماینده حزب مخالف جمهوری خواه خلق ترکیه در سخنانی، از نخست وزیر ترکیه خواست تا «مدال جسارت» لابی صهیونیست ها در آمریکا را که در سال ۲۰۰۵ میلادی دریافت کرده است، پس دهد. 

اردوغان در سال ۲۰۰۴ میلادی نیز در اوایل به قدرت رسیدن حزب حاکم عدالت و توسعه از یک انجمن صهیونیستی مدال افتخار دریافت کرده است.

نماینده مجلس ترکیه عنوان کرد: محفلی که به اردوغان مدال جسارت داد، طی ۱۰۵ سال فعالیت خود ۱۰ مدال داده که صاحبان ۹ مدال، اسرائیلی بوده اند و تنها اردوغان است که به عنوان یک مقام دولتی غیر اسرائیلی از این محفل مدال دریافت کرده است.

وی گفت: اردوغان برای نشان دادن مخالفت خود با اقدام های جنایتکارانه اسرائیل در غزه مدال خود را اعاده کند، چرا که این امر مردم ترکیه را رنجیده کرده است.

از سوی دیگر روزنامه اسلامگرای ملی گازته در مطلبی با عنوان ˈآقای اردوغان، اسرائیل از اول جنایتکار و اشغالگر بودˈ نوشت: اردوغان طی چند سال اخیر از اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی انتقاد و از فلسطینی ها با حماسه سرایی حمایت می کند، ولی گویا فراموش کرده که خود در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ میلادی دو مدال از لابی های این رژیم گرفته است.

ملی گازته نوشت: اردوغان برای نشان دادن صداقت خود باید این مدال ها را عودت دهد و بداند که اسرائیل امروز اشغالگر و جنایتکار نشده، بلکه از اول همین طور بوده است. 


پایان خبر/
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرانا
کد خبر: 36998