توصيه مطلب
۰
 
دستگيري جاسوسان ناتو در بلاروس
 


ايراس: رئيس کميته دولتي امنيت بلاروس (کا.گ.ب) اعلام کرد، در سال 2011 ميلادي مجموعه‌اي از اقدامات جاسوسي کشورهاي خارجي در بلاروس شناسايي شد. به گزارش ايراس به نقل از ايسنا؛ واديم زايتسف، رئيس کميته دولتي امنيت بلاروس افزود: در عملياتي اطلاعاتي، يکي از مزدوران به خدمت گرفته شده توسط ناتو شناسايي و دستگير شد. اين فرد اطلاعات محرمانه بلاروس را درباره قابليت‌هاي دفاعي ما به اين سازمان منتقل مي‌کرد و اهداف آنان سرنگوني دولت از طريق جاسوسي بود.
علاوه بر اين، گروه ديگري شناسايي و نابود شد که به فروش غير قانوني اطلاعات، تجهيزات فني شبکه‌هاي مخفي اطلاعاتي همچون دستگاه‌هاي ضبط ويدئويي بسيار کوچک، دستگاه ضبط صوت، دستگاه‌هاي علامت دهي و استتار و فرستنده‌هاي راديويي مشغول بودند و در قالب 50 موسسه، اطلاعات از زندگي خصوصي مردم بلاروس را جمع آوري و به خارج منتقل مي‌کردند.
زايتسف همچنين با اشاره به اينکه اين نهاد دولتي، حفاظت از اطلاعات و اسرار کشور را بر عهده دارد، تاکيد کرد، 17 مقام دولتي به دليل نقض قوانين در حفظ اسرار دولتي جريمه و دو نفر ديگر به حبس محکوم شده‌اند. اين مقام بلاروسي به شهروندان کشورش هشدار داد تا در دام سازمان‌هاي جاسوسي غربي که به عناوين مختلف درصدد ايجاد اخلال و کسب اطلاعات محرمانه دولتي بلاروس هستند، گرفتار نشوند.
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 21229