توصيه مطلب
۰
 
نمايش "آنتيگونه" با بازيگران استونيايي در سالن شماره 1 ايرانشهر
 

ايراس: همايون غنيزاده نمايش «آنتيگونه» را با گروهي از بازيگران استونيايي در تماشاخانهي «ايرانشهر» به صحنه برد. به گزارش ايراس به نقل از ايسنا؛ غنيزاده كه خود طراحي، نويسندگي و كارگرداني اين نمايش را بر عهده دارد، پيش از اين همين نمايش را در بخش مسابقه بينالملل بيست و نهمين جشنواره تئاتر فجر اجرا كرده بود كه اين نمايش جايزه بهترين بازيگر زن را دريافت كرد و در رشتههاي نويسندگي، كارگرداني و بازيگري مرد كانديدا شد.

وي پيش از اين نمايش «آنتيگونه» را با همين بازيگران در كشور استوني در قالب اجراي عمومي به صحنه برده و آن را در يكي از جشنوارههاي اين كشور اجرا كرده است. همايون غنيزاده نمايشنامه «آنتيگونه» را با الهام از اسطوره اصلي يوناني آن نوشته است. اين نمايش هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شماره يك تماشاخانه ايرانشهر به صحنه ميرود. نمايش «آنتيگونه» به زبان استونيايي و با پخش بالانويس فارسي اجرا خواهد شد.

اين نمايش جزء پرتماشاگرترين آثا جشنواره تئاتر فجر بود و بيش از ۸۰۰ تماشاگر از يك نوبت اجراي آن در تالار اصلي تئاتر شهر ديدن كردند، همچنين اين نمايش شب كريسمس به عنوان يك اثر برگزيده از تلويزيون ملي استوني پخش شده بود. همايون غنيزاده آخرين بار نمايش «كاليگولا» را دو سال پيش در سالن شماره يك تماشاخانه ايرانشهر اجرا كرده بود.
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 25586