توصيه مطلب
۰
 
خشونت در تظاهرات معترضان آذربایجانی
 

ایراس: رسانه های خبری از به خشونت کشیده شدن تظاهرات معترضان آذربایجانی به پیروزی الهام علی اف در باکو و زخمی و بازداشت شدن چندین نفر خبر دادند. به گزارش ایراس به نقل از خبرگزاری مهر، مردم جمهوری آذربایجان در اعتراض به انتخاب مجدد الهام علی اف به عنوان رئیس جمهوری این کشور تظاهراتی را در باکو پایتخت این کشور برگزار کردند. گفته می شود حدود شش هزار نفر از حامیان جمیل حسنلی مهمترین رقیب و نامزد اصلی مخالف علی اف تظاهراتی را در اعتراض به آنچه تقلب در انتخابات خواندند، برگزار کردند.

معترضان با تجمع در یک استادیوم فوتبال در حومه باکو و در دست داشتن بنر و پرچم ملی آذربایجان شعارهایی را علیه الهام علی اف سر داده و خواستار برگزاری انتخابات مجدد و استعفای علی اف شدند. جمیل حسنلی که می تواند شکایت خود را درباره بروز تقلب در انتخابات تا دو روز دیگر در اختیار کمیسیون انتخابات قرار دهد، در جمع هوادارانش خواستار استعفای علی اف، برگزاری انتخابات مجدد و باطل اعلام کردن آرا شد.

با وجود قانونی اعلام کردن این تظاهرات پیش از برگزاری آن از سوی مقامات جمهوری آذربایجان، رسانه های خبری از به خشونت کشیده شدن تظاهرات روز گذشته و بازداشت و زخمی شدن چند نفر از معترضان خبر دادند.  حسنلی پس از اعلام نتایج انتخابات، برگزار کنندگان آن را به تخلف انتخاباتی متهم کرده است.

در حالی که علی اف از انتخابات دیروز به عنوان "پیروزی دموکراسی" یاد می کند، حسنلی مدعی تقلب گسترده در کشور شده و گفته است رای دهندگان بی شماری برای رای دادن به علی اف با اتوبوس به مناطق مختلف اعزام شده اند.

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 31076