توصيه مطلب
۰
 
سفارت کشورمان اتهام دادگاه باکو علیه شهروند ایرانی را بی اساس خواند
 

ایراس: سفارت کشورمان در باکو اتهام جاسوسی دادگاه جرایم سنگین باکو علیه شهروند ایرانی را بی اساس خواند . به گزارش ایراس به نقل از واحد مرکزی خبر از باکو ، سید محمد آیت اللهی، مسئول بخش رسانه ای سفارت کشورمان با اشاره به ادعاهای مشابهی که با اهداف خاص و در جهت سیاست ایران هراسی گهگاه در برخی از کشورها علیه ایران عنوان می شود افزود : سیاست اصولی ایران عدم مداخله در امور داخلی جمهوری آذربایجان است . 

وی با انتقاد از رسانه ای شدن این قبیل اتهامات،ابراز امیدواری کرد دادگاه تجدید نظر باکو حکم صادر شده علیه این شهروند ایرانی را لغو نماید . وی گفت دادگاه جرایم سنگین جمهوری آذربایجان می بایست با حضور وکیل معتبر و نماینده سفارت ایران به این قبیل پرونده ها رسیدگی کند و طبعا جمهوری اسلامی ایران دفاع از این هموطن ایرانی را از وظایف خود دانسته و موضوع را با جدیت پیگیری خواهد کرد. شایان ذکر است که دادگاه جرایم سنگین جمهوری آذربایجان بهرام فیضی، شهروند ایرانی را به اتهام جاسوسی به ۱۵ سال حبس محکوم کرد .
 
طی سال های اخیر بازداشت شهروندان ایرانی یا اتباع آذربایجان و متهم کردن آنها به اقدامات جاسوسی برای ایران، بدون ارایه مستندات و با برگزاری دادگاه های غیرعلنی افزایش یافته است . ماه گذشته نیز وزارت امنیت ملی جمهوری آذربایجان پرویز هاشملی، روزنامه نگار آذری را به ارتباط با ایران و قاچاق سلاح متهم ساخت اما بسیاری از محافل آذربایجانی و بین المللی حبس وی را با فعالیت های روزنامه نگاری اش مرتبط دانستند . در سال گذشته هم ۲۲ شهروند جمهوری آذربایجان به اتهام طراحی حملات تروريستی و همکاری با ايران در دادگاهی در باکو محاکمه شدند اما هیچ کدام از آنها اتهامات را قبول نکردند.

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 31058