توصيه مطلب
۰
 
تاثیر تحریم ها بر معاملات بانک گازپروم
 

سومین بانک بزرگ روسیه که مربوط به شرگت گازپروم روسیه می شود با قرار گرفتن در لیست سیاه تحریم های آمریکا فعالیت هایش به طرز محسوسی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
تاثیر تحریم ها بر معاملات بانک گازپروم
 
ایراس؛ نام "بانک گازپروم" یکی از بزرگترین بانک های روسیه، در تازه ترین اقدامات تحریمی آمریکا علیه این کشور وارد لیست سیاه تحریم ها شده است.

به گزارش ایراس به نقل از ریانووستی، روسیه بزرگترین تولید کننده گاز طبیعی است که بیش از نیمی از گاز تولیدی خود را از طریق شرکت گازپروم صادر می کند. بانک گازپروم نیز در همین راستا عمده ترین وظیفه اش دریافت و پرداخت منابع نقدی مربوط به این شرکت را بر عهده دارد.

سایت بانک گازپروم در بیانیه ای اعلام کرد: "با توجه به اعمال تحریم های یک طرفه علیه گروه گازپروم، تمامی گروه های این شرکت از جمله گروه صادرات و شرکت های وابسته که به طور همه جانبه زیر بار تحمیلی تحریم ها قرار گرفته اند از این پس معاملات خود را با واحد پولی روبل انجام خواهند داد."

روز چهارشنبه ۱۶ جولای، مقامات ایالات متحده آمریکا تحریم های جدیدی را بر ضد روسیه وضع کردند. این تحریم ها شامل حال بانک گازپروم سومین بانک بزرگ روسیه که کار تخصصی اش سرمایه گذاری و اعطای وام به شرکت ها در بخش های عمده اقتصادی است نیز می شود. بسیاری از کارشناسان این بانک از افت قابل توجه فعالیت های بانک گازپروم در نتیجه این تحریم ها هشدار داده اند.

بر اساس فرمان اجرایی وزارت خزانه داری آمریکا تامین منابع مالی برای انجام معاملات، خرید و فروش اوراق سهام برای بخش هایی از بانک که تحریم شده و شرایط سود دهی آن بیش از ۹۰ روز باشد و همچنین خرید اموال و نگهداری آن از طریق بانک گازپروم برای شهروندان ایالات متحده ممنوع و غیر قانونی است و شامل مجازات کیفری می شود.

وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه بیانیه خود عنوان کرد که این لیست نهایی نیست و ممکن است با گذشت زمان تغییر کند. در حال حاضر نام شرکت هایی چون نواتک (NOVATEK)، Vnesheconombank،بانک گازپروم و روس نفت در این لیست قرار دارد.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36982