توصيه مطلب
۰
 
سفر لاوروف به ارمنستان، آذربایجان، قرقیزستان و قزاقستان
 


ايراس: وزیر امور خارجه روسیه در بیستمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک این کشور با 4 جمهوری ارمنستان، آذربایجان، قرقیزستان و قزاقستان در جریان یک سفر دوره‌ای به باکو، ایروان، بیشکک و آستانه سفر خواهد کرد. به گزارش ايراس به نقل از فارس؛ "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه عازم سفر دوره‌ای منطقه‌ای شده است که در جریان آن از جمهوری‌های ارمنستان، آذربایجان، قرقیزستان و قزاقستان دیدن خواهد نمود. سفر لاوروف به ایروان و باکو به مناسبت بیستمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین روسیه و این دو جمهوری منطقه قفقاز جنوبی صورت خواهد گرفت که در جریان مذاکرات طرفین علاوه بر مسائل مربوط به توسعه روابط دوجانبه، به تبادل نظر در خصوص راه‌های حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی می‌پردازند.
سفر وزیر امور خارجه روسیه به قرقیزستان نیز به مناسبت بیستمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشورصورت خواهد گرفت که بر اساس برنامه ریزی انجام شده طرفین طیف وسیعی از مسائل دوجانبه در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و انسانی را مورد بررسی قرار می‌دهند. علاوه بر این لاوروف در جریان سفر خود به آستانه، پایتخت قزاقستان، در دو نشست مهم شورای وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی و جامعه کشورهای مشترک المنافع شرکت خواهد کرد. لاوروف در اولین مقصد خود در جریان این سفر، روز 3-2 آوریل در ایروان بسر خواهد برد که در آنجا مذاکراتی را با "ادوارد نعلبندیان" وزیر امور خارجه و "سرژ سرکیسیان" رئیس جمهوری و "تیگران سارکیسیان" نخست وزیر ارمنستان خواهد داشت.
وزیر خارجه روسیه 4-3 آوریل در باکو بسر خواهد برد که در جریان آن با "المار محمدیاروف" همتای آذری خود و همچنین "الهام عی اف" رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد. مهمترین موضوع مذاکرات در این مذاکرات مناقشه قره باغ کوهستانی است که ارمنستان و آذربایجان تاکنون به هیچ وجه نتوانسته اند به توافقی در این زمینه دست یابند و روسیه تلاش دارد تا با نفوذ خویش مواضع دو طرف را به یکدیگر نزدیکتر کند.
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 22914