توصيه مطلب
۰
 
تهدید معاون اوباما به اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه
 

افزایش شدت درگیری ها در شرق اوکراین موجب شده تا "جو بایدن" معاون اوباما با تهدید به اعمال تحریم بیشتر علیه روسیه به این درگیری ها واکنش نشان دهد.
تهدید معاون اوباما به اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه
 
ایراس؛ "جو بایدن" معاون رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که اگر روسیه از نفوذ بیشتر در شرق اوکراین جلوگیری نکند، آمریکا و متحدانش طرح اعمال تحریم های بیشتر در مورد روسیه را بررسی خواهند کرد.

به گزارش ایراس به نقل از رویترز، دیدار و گفتگوی معاون رئیس جمهور آمریکا و "پترو پروشنکو" رئیس جمهور اوکراین پس از وقوع درگیری های شدید در شرق اوکراین و کشته شدن ۱۴۷ سرباز اوکراینی صورت گرفت.

جو بایدن در این دیدار گفت: "از طرف کاخ سفید اعلام می کنم که اگر مسکو به رویه خود برای نفوذ بیشتر در منطقه ادامه دهد آمریکا و متحدان خود حاضر به اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه است."
پس از فروپاشی دولت یانوکوویچ در نتیجه اختلاف بر سر پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا، آمریکا و کشورهای غربی مواضع سختی علیه روسیه اتخاذ کردند. این مواضع سخت پس از برگزاری همه پرسی و الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه حالت رسمی به خود گرفت.

در ماه مارس سال ۲۰۱۴ آمریکا و اتحادیه اروپا برخی از مقامات روسی و تعدادی از شرکت ها و کمپانی های این کشور را تحریم کردند. با پیچیده تر و گسترده تر شدن اختلافات اوکراین و روسیه ایالات متحده آمریکا و متحدانش تهدید کردند که در صورت ادامه این وضع در مورد بخش انرژی و معدن روسیه تحریم های سختی اعمال خواهند کرد. با این حال ذخایر غنی کشور روسیه و وابستگی شدید اتحادیه اروپا به ذخایر گاز این کشور موجب شده تا روسیه آن چنان که انتظار می رفت این تهدید های و تحریم ها را جدی نگیرد. 


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
مرجع : رویترز
کد خبر: 36540