توصيه مطلب
۰
 
افزایش مهارتهای تدریس استادان زبان فارسی در قزاقستان
 

ایراس: ۱۰ استاد قزاق در دوره تربیت مربی زبان فارسی که توسط رایزنی فرهنگی ایران در قزاقستان برگزار شد، شرکت کردند. به گزارش ایراس به نقل از فارس؛ دانشکده شرقشناسی دانشگاه آلماتی قزاقستان، میزبان ۳۵ دانشجو و استاد بود که برای آموزش زبان فارسی و مهارتافزایی شیوه تدریس این زبان، گرد هم آمده بودند.

حجهالاسلام "اصغر صابری" رایزن فرهنگی کشورمان در مراسم افتتاحیه دوره تربیت مربی و مهارتافزایی شیوههای آموزشی زبان فارسی، خاطرنشان کرد که این دورهها موجب افزایش توان و مهارت اساتید زبان فارسی و دانشجویان در آموزش زبان فارسی میشود. وی با قدردانی از همکاری مسئولان دانشگاه فارابی برای اجرای برنامههای مختلف علمی و آموزشی در حوزه زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی، آمادگی رایزنی فرهنگی را برای تداوم و گسترش همکاریهای مشترک اعلام کرد.

پروفسور "بایان" رئیس دانشکده شرقشناسی دانشگاه فارابی نیز با تشکر از رایزنی فرهنگی کشورمان در برگزاری دوره مهارتافزایی آموزش زبان فارسی، این همکاریهای متقابل را از الگوهای موفق برشمرد. وی افزود: همایش منطقهای زبان فارسی، المپیاد منطقهای زبان فارسی، اعزام اساتید و دانشجویان در دورههای دانش افزایی زبان فارسی و فرصتهای مطالعاتی نمونه این همکاریهای متقابل هستند.

"رضا مراد صحرایی" معاون دانشجویی و سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان استاد اعزامی آموزش زبان فارسی، نیز آشنایی اساتید و دانشجویان به شیوههای نوین آموزشی را از ضروریات جدی امر آموزش معرفی کرد. وی با توجه به علاقمندی شرکتکنندگان در دوره مهارتافزایی شیوههای آموزشی، نتایج حاصل از آن را راهگشای تسهیل آموزش برای اساتید و فراگیری برای دانشجویان عنوان کرد. برنامه آموزشی زبان فارسی با حضور ۲۵ دانشجوی سال سوم و چهارم مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره مهارتافزایی شیوه آموزشی با حضور ۱۰ استاد زبان فارسی دانشگاههای مختلف قزاقستان تشکیل شد.
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 26803