توصيه مطلب
۰
 
هشدار هیلاری کلیتون درباره "روزهای سخت پیش رو" با روسیه
 

کتاب «انتخاب های سخت» هیلاری کلینتون از بسیاری از مسائل سیاست خارجی آمریکا در دوران باراک اوباما پرده برداری کرده است. یکی از این مسائل انتقاد از نحوه برخورد اوباما با روسیه است.
هشدار هیلاری کلیتون درباره "روزهای سخت پیش رو" با روسیه
 
ایراس؛"هیلاری کلیتون"، وزیر سابق امور خارجه آمریکا در کتاب جدید خود از هشدارش به "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا درباره روزهای سخت آینده در برخورد با کشور روسیه خبر داد. کتاب کلینتون "انتخاب های سخت" نام دارد که به عقیده بسیاری مقدمه مبارزات انتخابی کلینتون برای کسب قدرت است.

به گزارش ایراس به نقل از صدای روسیه، هیلاری کلینتون در این کتاب که مجوعه خاطراتش در زمان تصدی وزارت امورخارجه است رابطه خودش با اوباما را یک رابطه روشن و شفاف معرفی می کند. او در بخشی از کتابش درباره ملاقات اوباما با رئیس جمهور روسیه عنوان می کند که از اوباما خواسته با اتخاذ موضع «چانه زنی های سخت» بر سر میز مذارکات بنشیند، چرا که پوتین «هیچ سخاوتی» در این مذکرات نخواهد داشت.

او در کتابش عنوان می کند که هنگام ترک وزارت امورخارجه آمریکا در اوایل سال ۲۰۱۳ به اوباما درباره تنش های احتمالی در روابط با مسکو هشدار داده بود. کلینتون در همین زمینه در کتاب خود می نویسد: "هر کسی در کاخ سفید با تجزیه و تحلیل نسبتا سخت من موافقت نمی کرد." اما در ادامه کتاب دقیقا مشخص نیست که دقیقا چه کسی موضع مخالف داشته است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در مقاله ای پیرامون کتاب نوشت که هیلاری کلینتون در این کتاب به پوتین حمله های سختی کرده است. او در کتاب انتخاب های سخت در وصف پوتین می نویسد: "رهبری تشنه قدرت، که پوست نازک و مستبد است." فصل های مربوط به روسیه و خاورمیانه این کتاب نشانگر آن است که سیاست های دولت ایالات متحده در این دوران بسیار ضعیف تر از اهداف آنها عمل کرده است.

بر اساس آخرین نظر سنجی صورت گرفته در آمریکا بیش از ۵۰ درصد از افراد معتقدند که کلینتون در انتخابات آینده ریاست جمهوری شرکت خواهد کرد.۴۱ درصد آنها نیز معتقد بودند که او تنها نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات سال ۲۰۱۶ خواهد بود. این در حالی است که خود هیلاری کلینتون تا کنون بنا به دلایلی از تایید قصد خود برای شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا خودداری کرده است.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36316